5 وسواس فکری کنکوری

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
انگیزشی
توهمات فکری کنکوری ها

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

افکار اشتباه یک کنکوری
آموزش جهت افکار اشتباه یک کنکوری

وسواس فکری چیست؟

وسواس فکری ناشی از یک سری افکار منفی و مزاحم می باشد که در این افکار مزاحم منطقی وجود ندارد و دشمن موفقیت و اراده افراد در هر هدفی برای رسیدن به موفقیت است ، در این مطلب قصد دارم که این افکار منفی وسواس گونه را به صورت مختصر خدمتتان عرض نمایم با ما همراه باشید.

1-توهم بلدن بودن

در تمامی دروس مسلط هستم و دیگری نیازی به تست زدن و مرور مجدد ندارم بنابراین به راحتی می توانم بهترین نتیجه را بگیرم که این یک نوع نگرش یک نوع حس اعتماد به نفس کاذب را در شخص ایجاد می کند.

2-ساعت مطالعه زیاد داشتن

به هم کلاسی هایم بگویم که من مثلا روزی 10 ساعت مطالعه برای کنکور دارم،در صورتی که این ده ساعت من در عالم هپروت به سر می بردم و افکارم در جایی دیگر بوده است وبرای مطالب درسی فقط 5 ساعت مفید تمرکز داشته ام ومطالب را عمیقا یاد گرفته ام.

3-هرچه منابع بیشتری بخرم و بخونم بیشتر به موفقیت خواهم رسید

وقتی برای هر درس چند منبع داشته باشید و همه را بخواهید بخوانید به هیچ عنوان این علت نمی تواند منجرب به یادگیری در شخص شما گردد بنابراین یک منبع برای هر درس داشته باشید و آن یک منبع را چندین بار بخوانید.

4-من نمی توانم قبول شوم یا در رشته مورد نظرم موفقیت کسب کنم.

بعضی افراد کارشان این است که یک سری توهمات کاذب برای شما ایجاد کنند بدین گونه با پخش شایعاتی مبنی بر اینکه  این همه دکتر یا مهندس بیکار داریم یا درس خواندن بی فایده است یا کنکور سخت است نمی توان قبول شد،خوب سوالی که باید از خودتان بپرسید اگر درس نخوانید چکاری باید انجام دهید؟اگر کنکور سخت است پس آن هایی که قبول شده اند آیا افرادی استثنایی بوده اند؟ پس برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کرد و از حاشیه ها دوری کنید

5-فرصت کافی برای درس خواندن تا کنکور ندارم.

شخصی موفق است که از تمام زمان های باقی مانده اش تا کنکور استفاده خوبی کند و به دلیل نخواندن در سال تحصیلی و فرصت کم باقی مانده تا کنکور درس خواندن را رها کند چه بسا افرادی بوده اند که با مطالعه در 2 ماه آخر به راحتی توانسته اند به موفقیت برسند.
افکار مخرب پشت کنکوری ها
بیان افکار مخرب پشت کنکوری ها
حرف آخر 
رسیدن به موفقیت چیز عجیبی نیست و به تنها آیتم هایی که احتیاج دارد تلاش،جدیت،استمرا،صبر و دوری از حاشیه هاست
برای شما عزیزان آرزوی موفقیت دارم.

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
10 تکنیک مطالعه برای رسیدن به موفقیت
نوشتهٔ بعدی
عربی کنکور هنر 1401

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده