تند خوانی درست چه ویژگی هایی دارد؟؟؟

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
زنگِ مشاوره
چگونه سرعت مطالعه را افزایش دهیم؟؟

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

سرعت مطالعه یکی از مهم ترین دغدغه های هر دانش آموزی هست و همه دانش آموزان به دنبال راه هایی هستند تا بتوانند سرعت مطالعه خود را بدون این که کیفیت کار خود را پایین بیاورند، افزایش دهند.

خط بری : روشی برای افزایش سرعت مطالعه
چگونه سرعت مطالعه را افزایش دهیم؟؟
چگونه سرعت مطالعه را افزایش دهیم؟؟

قبل از اینکه ما چیزی رو بفهمیم اون مسئله باید از طریق حواس پنجگانه ما به مغزمون برسه. مسئله اینجاست که اکثر ما با حواس بینایی و شنوایی مطالعه می کنیم. ولی اگه بتونیم یه حس دیگه، یعنی لامسه رو درگیر مطالعه کنیم (با خط بری کردن) احتمال این که حواسمون پرت چیز دیگه ای بشه کمتره و همچنین باعث میشه با چشممون برنگردیم به عقب و یا خطی که هستیم رو گم کنیم. انجام مداوم این تمرین باعث افزایش سرعت مطالعه دانش آموزان میشه. خط بری باید با انگشت اشاره باشه و سعی ما هم باید بر این باشه چشممون با انگشتمون هماهنگ باشه

هدف مطالعاتی خودتون رو مشخص کنید.

برنامه ریزی کردن و اینکه بدونیم قراره کجا برسیم، می تونه به شدت باعث افزایش سرعت مطالعه ما بشه.اما حتی اگه برنامه ریزی خاصی ندارید، قبل از هر بخش مطالعاتی بنویسید که قراره چند صفحه مطالعه کنید و سعی کنید تمام تلاشتون رو بکنید تا به اون هدف تعیین شده در زمان مشخص برسید.

سرعت مطالعه خودت روافزایش بده!

هر دفعه که خواستید هدف گذاری کنید، سعی کنید یک صفحه بیشتر از اون چیزی که دفعه قبل مطالعه داشتید بخونید و کم کم با این کار سرعت مطالعه خودتون رو افزایش بدید. می تونید یه برگه برای خودتون داشته باشید و رکوردی که هر دفعه می زنید رو یادداشت کنید.

منبع: سید رسول اسلامی

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
چرا درسامو فراموش می کنم؟؟؟!
نوشتهٔ بعدی
جمع بندی زیست کنکور مبحث هیدر!!

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده