به خودت و توانایی هات ایمان داشته باش!!!

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
انگیزشی, زنگِ مشاوره
باور داشته باش که میتونی!!

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

در این مقاله قصد داریم نقش اعتماد به نفس را در موفقیت افراد موفق بررسی کنیم و به شما یادآوری کنیم که اعتماد به نفس و اعتماد به خودتان چقدر می تواند در موفقیت شما موثر باشد.

محمد علی کلی:
خودتو باور داشته باش!!
خودتو باور داشته باش!!

این مرد بزرگ را بی شک به خوبی می شناسید. قهرمان افسانه ای بوکس جهان در قرن بیستم و اسطوره ی بوکس جهان، که دو دهه در رینگ بوکس شجاعانه بازی کرده و به برد رسیده است قبل از هر بازی خود را برنده می دانست و با کُری ها و رقص پای خود قبل از مسابقه باعث شده بود که تماشاچیان او را برنده بدانند. او چنان به خود و توانایی هایش ایمان داشت که گویی نتیجه مسابقه را می دانست و به دیگران نیز القا می کرد که برنده بازی است به طوری که همه به برد او اطمینان داشتند. او نیاز به تایید دیگران نداشت و خودش، خودش را تایید می کرد.

کریستین رونالدو:
باور داشته باش که میتونی!!
باور داشته باش که میتونی!!

یکی از بزرگترین و موفق ترین فوتبالیست های جهان است که موفقیت او بر هیچکس پوشیده نیست و هر کسی دوست دارد رمز موفقیت او را بداند. رونالدو هنگامی که نوجوانی بیش نبوده است و خبرنگاری از او می پرسد که به نظر شما بهترین بازیکن فوتبال دنیا چه کسی است او در پاسخ می گوید که من هستم! و می بینید که واقعا هم بهترین فوتبالیست دنیا شد! هرچند در آن روز و آن لحظه مورد تمسخر قرار گرفت.

زمانی که خبرنگار از رونالدو این سوال را پرسید رونالدو هیچ معروفیتی نداشت ولی به خودش و توانایی هایش ایمان داشت. آن خبرنگار از چندین نفر دیگر نیز همین سوال را پرسیده است ولی پاسخ آن ها متفاوت بوده است. یکی مارادونا را بهترین فوتبالیست جهان می دانسته و دیگری پله را!

در این میان فقط رونالدو بود که خودش را لایق این جایگاه می دانست و با تلاش و پشتکار هم به این جایگاه رسید و به همه ثابت کرد که تمسخر آن ها کاملا بی معنی بوده است و حرف رونالدو درست!

کریم باقری:
هرگز نگو نمیشه، نمی تونم!!
هرگز نگو نمیشه، نمی تونم!!

چرا سراغ اسطوره های خارجی برویم؟ کریم باقری فوتبالیست لایق کشورمان در فوتبال ایران و استرالیا، در مصاحبه ها گفته بود که من باید گل بزنم و قطعا هیچ کس گل تاریخی کریم باقری را در بازی ایران و استرالیا از خاطر نخواهد برد.

و اما شما دانش آموزان پرتلاش، که آگاهانه و هدفمند درس می خوانید و هر کدام رویایی را در سر می پرورانید، از بیان رویاهای خود خجالت نکشید، اتفاقا شما باید به خود و توانایی هایتان باور داشته باشید و از افکار منفی و منفی بافی خودداری کنید. خودتان را باور داشته باشید. باور داشته باشید که لایق آرزوهای خود هستید و برای رسیدن به آن ها هرچه را در توان دارید، بگذارید و از تمسخر دیگران نترسید.

افراد موفق برایشان مهم نیست که چگونه قضاوت می شوند. به خود و اهدافشان ایمان دارند و نهایت تلاش خود را برای رسیدن به اهدافشان می کنند. این افراد ضعیف هستند که با قضاوت و تمسخر دیگران خود را می بازند. ضعیف نباشید و با قدرت ادامه دهید.

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
آشنایی کامل با رشته داروسازی + بازار کار
نوشتهٔ بعدی
عادات غلط هنگام مطالعه را بشناسید + راهکار!!

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده