بهانه جویی را کنار بگذارید!!!

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
انگیزشی, زنگِ مشاوره
در درس خواندن بهانه جویی ممنوع!

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

سال ها پیش برای مشاوره تحصیلی به مشاوری بسیار متبحر مراجعه کردم. در ابتدا به تمام بهانه گیری های من و دلایل عجیب و غریبم برای درس نخواندن به دقت گوش کرد. وقتی که صحبت هایم تمام شد از من پرسید آیا فلانی را می شناسی؟ ( یک اسم ناشناس)، من با کمی مکث گفتم نه! دوباره پرسید آیا پروفسور سمیعی را می شناسی؟ گفتم بله، ایشان را به خوبی می شناسم. گفت می دانی چرا اسم اولی را نشناختی؟ گفتم نه! گفت چون او هم مثل تو به جای تلاش و دقت و پشتکار به دنبال بهانه جویی بوده است.

بهانه گیری در درس خواندن ممنوع!
برای رسیدن به موفقیت بهانه جویی را کنار بگذارید!!

وقتی خوب به این حرف فکر کردم فهمیدم که دقیقا درست است و انگار او مرا بهتر از خودم شناخته است. خیلی مواقع پیش می آید که ما برای فرار از پیشرفت و درس خواندن به بهانه هایی خنده دار متوسل می شویم که وقتی یکی برای خودمان این بهانه ها را بیاورد باعث خنده ما می شود. بهانه آوردن و موفق نشدن راحت است! تو می توانی هیچ کاری نکنی! موفق نشوی! ولی اگر خواستی موفق شوی باید درست و اصولی پیش بروی، تلاش کنی و پشتکار داشته باشی، نا امید نشوی و خستگی برایت معنایی نداشته باشد.پس:

اگر خواهان موفقیت هستید باید بهانه جویی را کنار بگذارید و تلاش کنید چرا که موفقیت با نشستن و غصه خوردن و سرزنش کردن خود و دیگران به دست نمی آید.

کسی که می خواهد موفق شود مشکلات را سدی برای پیشرفت خود نمی کند بلکه با هر شرایطی کنار می آید و در هر شرایطی تلاش می کند و از مشکلات برای رسیدن به موفقیت نردبان می سازد. این را به جرات به شما دانش آموزان عزیز می گویم که هیچ تلاشی بدون پاسخ نمی ماند.  

نگویید شرایطم بد است، تمرکز ندارم، فلان اتفاق باعث شد نتوانم درس بخوانم و …. ! اینها همه اش بهانه است. یاد بگیرید در هر شرایطی تلاش کنید. تصور نکنید که شرایط همه دانش آموزان دیگر خوب است و به قول معروف همه چیز برای دیگران گل و بلبل است.

از مشکلات برای موفقیت پل بسازید نه سد!!!
از مشکلات برای موفقیت پل بسازید نه سد!!!

اتفاقا خیلی از رتبه برترهای کنکور در شرایط خیلی خیلی سختی درس خوانده و موفق شده اند. بسیاری از بزرگان جهان معتقدند که این سختی ها و مشکلات هستند که انسان های بزرگ را به وجود می آوردند.

پس با تمام توان به جلو پیش بروید و از مشکلات و شرایط بد با درایت و فکر عبور کنید و به موفقیت برسید. این را هم بدانید که گلایه و شکایت از مشکلات باعث حل آن ها نمی شود پس به دنبال راه حل مناسب باشید. تکلیفتان را با خودتان مشخص کنید اگر به دنبال موفقیت هستید باید بهای آن را بپردازید و بهای موفقیت، تلاش سخت و پشتکار قوی است.

اگر لازم است برای حل مشکلاتتان با افراد مورد اعتماد مشورت کنید. تلاش کنید و هرچه که سد راه موفقیت شما است را از میان بردارید. نه تنها در درس خواندن و کنکور، بلکه در تمام مراحل زندگی نباید اجازه دهید شرایط و مشکلات شما را از مسیر و اهدافتان دور کند و از شما فردی بازنده بسازند.

هرگز ناامید نشوید، شکست زمینه پیروزی های بزرگتر است. هر شکست یک تجربه بزرگ است و می تواند پله ای برای موفقیت های بزرگ باشد به شرطی که شما بخواهید. پس بخواهید و تلاش کنید.

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
چند برنامگی را کنار بگذارید!! + راه حل
نوشتهٔ بعدی
فراموشی طبیعی است، ناامید نشوید!!!

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده