آیا در جلسه کنکور به همه سوالات پاسخ دهیم؟؟؟!

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
مدیریت جلسه کنکور
موثرترین روش مطالعه یک ماه آخر کنکور

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

خیلی از داوطلبان کنکوری تصور می کنند که چون درس خوانده اند و آمادگی خوبی دارند باید در جلسه کنکور به همه سوالات پاسخ دهند و سوالی را بی پاسخ نگذارند اما این کار اشتباه است.

طبق آموزش هایی که به شما دادیم عمل کنید و هرگز نخواهید به تمام سوالات پاسخ دهید، تنها کاری که شما باید در جلسه کنکور انجام دهید این است که به سوالاتی که بلدید پاسخ دهید حتی اگر تعداد سوالاتی که بلدید کم باشد.

این نکته را به یاد داشته باشید که وقتی کنکور برای شما سخت به نظر می رسد و تعداد سوالاتی که شما می توانید پاسخ دهید کم است برای همه همینطور است. پس نباید استرس به خودتان وارد کنید و سوالات شک دار و سوالاتی را که از پاسخ آن ها مطمئن نیستید را جواب دهید.

در کنکور حتی یک پاسخ صحیح هم سرونوشت ساز است پس پاسخ های صحیح خود را با پاسخ های نادرست از بین نبرید. همانطور که می دانید پاسخ های اشتباه یک سوم نمره منفی دارند. یعنی اگر شما سه پاسخ اشتباه داشته باشید یک پاسخ صحیح خود را خراب کرده اید و این پاسخ صحیح ممکن است سرونوشت شما را تغییر دهد.

آیا می دانید:
آیا در جلسه‌ی کنکور به همه‌ی سؤالات پاسخ دهیم

آیا در جلسه‌ی کنکور به همه‌ی سؤالات پاسخ دهیم

در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني در آزمون سراسري سال 1399، تعداد داوطلباني که در درس زبان و ادبيات فارسي درصد منفي کسب کرده‌اند، 3407 نفر بيشتر از تعداد داوطلباني است که در درس رياضي درصد منفي آورده‌اند؟! متاسفانه تعدادي از داوطلبان تصور مي‌کنند که در دروس عمومي، مي‌توان بدون داشتن دانش و اطلاعات لازم ، به برخي از سؤال‌ها پاسخ صحيح داد يا بر اساس روش‌هاي غير علمي براي پاسخگويي به اين سؤال‌ها استفاده نمود، و به همين دليل نمرۀ منفي کسب مي‌کنند.

پاسخ صحيح به دو سؤال در يک درس، بسيار بهتر از درصد صفر است و ممکن است همین دو سوال رتبه شما را به مقدار زیادی بالا ببرد.

سال گذشته اگر داوطلبي تنها به يک سؤال فيزيک درست پاسخ مي‌داد و در ضمن به هيچ يک از سؤال‌ها پاسخ غلط نمي‌داد، از حدود 50 درصد داوطلبان در اين درس پيشي مي‌گرفت!

در زیر جدولی را مربوط به دروس عربی و دینی از سال 93 تا 99 برای داوطلبانی است که در این دو درس درصد 100 را کسب کرده اند، آورده ایم. همانطور که می بینید این تعداد در برابر شرکت کنندگان تقریبا صفر است! پس فقط به سوالاتی که از پاسخ آن ها اطمینان دارید پاسخ دهید.

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
جمع بندی را از کی شروع کنیم؟؟؟
نوشتهٔ بعدی
بهترین روش مطالعه یکماه مانده به کنکور چیست؟؟!

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
× واتس آپ آزاده