راز های موفقیت از زبان رتبه های برتر کنکور سراسری

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
انگیزشی, زنگِ مشاوره
راز رتبه برتر های کنکور سراسری در قبولی را بدانید

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

راز های موفقیت عربی از زبان رتبه های برتر

موفقیت در کنکور سراسری یکی از افکار مهم دانش آموزان به شمار می رود به طوری که شب و روز و خورد و خوراک رو از بچه ها میگیره و اون ها رو با استرس مواجه می کنه. شاید دونستن مسیر و نکات مهم از زبان دانش آموزان که سال های قبل این مسیر رو طی کردن و به نتایج خوبی هم رسیدن در این راه شما رو یاری کنه پس با ما همراه باشید تا راز و رمز کنکور سراسری رو از زبان تک رقمی های کنکور سالی قبل بشنویم.

آیا من هم می توانم عربی را صد درصد بزنم؟؟!!

راز های کنکور از زبان تک رقمی ها
راز رتبه برتر شدن کنکور سراسری از زبان رتبه تک رقمی ها

 

چیزی که کمک کرد، قواعد جدا خواندم، کتاب محورنبودم به صورت مفهومی کار کردم. آموزش شان عالی بود، واقعا برام عالی بود. یکی از اشتباهاتی که بچه های پایه می کنن اینکه بچه هایی که تلاش می کنن خیلی وقت می ذارن رو کلماتِ متنی که در کتاب آمده خیلی zoom می کنن و در بهترین حالت یه تست تشکیل به دردشون می خوره. خیلی اوقات تشکیل هم دقیق کلمه کتاب نیست.

توصیه: از نظر قواعدی بحث ها رو جمع بندی کنید برین جلو

مباحث پایه ممکنه تست مستقیم نداشته باشه ولی تا یاد نگیرین تا 7 و 8 و 9 بلد نشید نمی توانید تست کنکور را بزنید. جزوه استاد خیلی کامل هست لذا در جمع بندی خیلی سریع نکات جمع بندی می شه؛ بویژه در آزمون های آزمایشی و آزمون های جامع یعنی آزمون محور بودن خیلی مهمِّ.

اولین قدم رو برداشتم

از تابستان یازدهم بطور جدی برای عربی برنامه ریزی کردم.

منبع اول: جروه / ترجمه رنگی کتاب درسی برای امتحانات تشریحی / برای تست زنی کتاب مهر و ماه تستهای تعداد بالا و با کیفیت را سعی کردم چند دور بزنم. پروژه تست زنی و جمع بندی خیلی خوب بود چون کاملاً برنامه مدونی داشت شما تا روز کنکور دقیقاً می دونی چیکار کنی.

یک دسته مثال های خیلی خوبی داشتن. خیلی اتفاق می افته که من دانش آموز از سرکلاسی بیرون میام و واقعاً سختِ یادآوری همه نکات درس ولی اون قسمت طنز یادم میومد و کل نکته یادم میومد. این خیلی جالبِ؛ استاد بعد از اینکه نکته رو به ما یاد می دادن به همراه یه سری مثال خوب و روشن، ده ها تست کنکور و تالیفی حل می کردن، دونه دونه نکته هاشُ می گفتن و این باعث می شد که ما سرکلاس یاد گرفته بودیک و دیگه یادگرفتن نداشتیم برای تویِ خونه، یعنی وقت الکی هدر نمی دادیم توی خونه برای یادگرفتن خیلی اتفاق می افته که ما از سر یه کلاسی بیایم بیرون ولی اصلاً یاد نگرفته باشیم و عملاً هیچی بلد نباشیم و مجبوریم خودمون از روی درسنامه یاد بگیریم درس را؛ ولی عربی همه چی را سرکلاس عالی یاد می گرفتیم تازه بعدش امتحان می گرفتن، تحلیل می کردن امتحان رو و ما نکاتشُ می نوشتیم برای مرور

درس عربی که با استاد کلاس داشتیم از یازدهم کلاس رفتم جلسه اول کلاً سیستم کار را برامون توضیح دادند هر هفته کلاس داشتیم سعی می کردن مباحث مختلف را با هم پوشش بدهند یعنی مباحث مرتبط را با هم درس می دادند، هر سه هفته یکبار آزمون می گرفتند تحلیل می کردیم. زمان بندی رو با هم چک می کردیم. مباحث سه هفته کامل برامون تویِ آزمون ها مرور می شد. بعد پروژه اصلی شروع می شد: قواعد، ترجمه، درک مطلب، تحلیل صرفی، تشکیل و … باز دو مرتبه نکاتش را برامون توی این آزمون ها مرور می شد و نکات مهم تری هم اضافه می کردن به کار که واقعاً کامل بود و عربی واقعا کامل دوره می شد. اگر کسی زیر پنجاه درصد بود به جرات می تونم بگم می تونست به درصد عالی برسه. در پروژه ها دو تا آزمون مختلف از ما گرفته می شد.1- مبحثی: مباحثی که هر دفعه بیست درصد از کل عربی را برامون تعیین می کردند و آزمون می دادیم

آزمون جامع: طبق زمان بندی کنکور

ضمناً: آزمون هامون از همه آزمون های آزمایشی و کنکورهای سالهای قبل سطحش بالاتر بود و خیلی نکات زیادی در تحلیل آزمون ها یاد می گرفتیم اوایل سختی آزمون اذیت می کرد ما را، ولی سرجلسه کنکور سراسری که رفتیم دیدیم عجب؛ چقدر کمک می کنه به ما سختی سوال های قبلی که حل کرده بودیم. اگر اون آزمون های سخت را از ما نگرفته بودند به هیچ عنوان نمی توانستیم آزمون کنکور را مدیریت کنیم
کلاً عربی یه درسی ی که خیلی ها می گن یه درس کاملاً حفظی هست و منطق خاصی پشتش نیست ولی استاد کاملاً مفهومی در قالب داستان به ما درس می دادند. برنامه تدریس عالی بود مشکل خاصی برای یادآوری مطالب نداشتیم طنز های بی نظیری به کار می بردن در درس دادنشون.

منتظر نمی‌مانم تا اتفاق‌های خوب به سمتم بیایند. رویدادهای خوب را خودم رقم می‌زنم.

همه نکته ها را با زبان طنز شیرین عالی یاد می دادند و واقعاً در یک زمان کوتاه خیلی پیشرفت زیادی کردم لحنی که سرکلاس داشتن باعث می شد من در امتحانات تشریحی زود یادم می اومد و تونستم با سرعت بالا و تسلط کافی امتحان بدهم. در کنکور هم عربی را در 15 دقیقه همه سوالاشُ زدم. من همیشه در به یادآوری قواعد خیلی اشکال داشتم استاد با لحن خوبی که توی کلاساشون داشتن باعث می شدن هیچ نکته ای از یاد آدم نرود

و توانستم یک تحولی در درس عربی ام ایجاد کنم که شکر خدا همه مطالب موند در ذهن ام و اصولی عربیُ یاد گرفتم و با برنامه شون جلو رفتم و باعث شد وقت زیادی نخوام که در درس عربی بگذارم با این حال عربی رو عالی زدم در کنکورم.

واقعا هر چی بگم کم گفتم سنگ تمام گذاشتن قبل از کلاس من عربیُ به دیدِ بدی نگاه می کردم دوستایی که هیچی نمیفهمیدن عربی حتی اونها هم خوب یاد گرفتن! استاد معجزه گر هستند من به این موضوع اعتقاد دارم و هرچی ازشون تشکر کنم کمِ.

برنامه ریزی دقیق و هدف مند

برنامه ریزی دقیق برای دروس عمومی (عربی)
برنامه ریزی دقیق برای مطالعه دروس عمومی برای قبولی در کنکور سراسری

 

یک برنامه یک و نیم ماهه دارند که روز به روزمون دقیقاً می دونستیم چیکار باید انجام بدهیم درشش هفت جلسه تمام نکات دوره شدند خیلی نکات در کنکور اومدن؛ یک ماه قبل
کنکور دیده بودیم نکات رو.دو هفته مانده به کنکور نکات رو مرور کردن و در کنکور همشون اومد.

کتاب عربی پایه یازدهم مصطفی آزاده موسسه ونوس

دانلود کتاب عربی پایه یازدهم مصطفی آزاده موسسه ونوس

کتاب عربی اختصاصی انسانی مصطفی آزاده موسسه ونوس

دانلود کتاب عربی اختصاصی انسانی مصطفی آزاده موسسه ونوس

کتاب عربی جمع بندی کنکور مصطفی آزاده موسسه ونوس

دانلود کتاب عربی جمع بندی کنکور مصطفی آزاده موسسه ونوس

 من از عربی متنفر بودم چون یه درسی بود که هیچ درکی ازش نداشتم فقط یه سری نکته بلد بودم مثلاً اگر این گزینه این جوری شد باید رد کنم، فلان گزینه جواب می شه. لذا همین که یه درکی از عربی داشته باشیم و بتونیم همه نکات رو کنار هم داشته باشیم خیلی خوبِ، خیلی کمک می کنه یکی از نکات مهم روحیه مون بود؛ استاد می خواستن استثناء رو درس بدن اول یه داستانی تعریف می کردند بعد از اون داستان که یه ذره می فهمیدیم بعد آروم آروم نکته ها رو می گفتند مهم این که درس چه جوری گفته بشه. روش تدریس عالی ای داشتن مخصوصاً قسمت طنز (شوخی) که همراه نکته ها می شد سرجلسه کنکور که استرس خیلی بالاست اون قسمت طنز یادمون میومد و تست مشکلش حل می شد.

 شاگردای استاد آزاده اگر آزمون قلمچی بدهند تفاوت خودشون را با بچه های دیگه به راحتی احساس می کنند!

عربی با استاد داشتم ایشان عربی را از پایه به ما یاد دادند ولی سطح آزمون هاشان بسیار بالاتر از سطح کنکور بود. وقتی که سرجلسه کنکور بودم احساس می کردم انگار از قبل سوال ها را دیده ام و برام خیلی ساده بود عربی درس فراری هست اما استاد جوری درس می دادن که توی ذهن ما کاملاً تثبیت می شد.

از سال دهم در عربی لنگ می زدم و با اصطلاح می لنگیدم تا اینکه با استاد آشنا شدم از سال یازدهم با استاد درس عربی را داشتم از جزوه خوبی که تهیه کرده بودند استفاده می کردم جزوه استاد این ویژگی را داشت که تمام نکاتی که در کتاب درسی بهشون اشاره شده و ازشون مثال آورده شده و این اشاره ها غیر مستقیم هست ولی مطمئناً مورد توجه طراحان کنکور سراسری هست همه را کامل بیان کردن تا نزدیک کنکور تنها منبعی که استفاده کردم جزوه استاد بود. جزوه استاد خیلی به من کمک کرد.

منابع تست زنی کلید درهای بسته

برترین منابع تست زنی چند سال اخیر
بهترین منابع تست زنی کنکور سراسری

منابع تست زنی ای که استاد معرفی می کردند منابع خیلی خوبی بودند.

زمان تدریس استاد خیلی مهم بود که در مدت زمان کوتاهی همه مطالب بررسی می شن و می تونه به دانش آموز کمک زیادی بکنه. نحوه بررسیِ درک مطلب به ما آموزش دادند که خیلی مفید بود و به من کمک زیادی کرد بعد از اینکه درس کامل شد برامون هرماه یک آزمون تهیه می کردند و بطور کامل برامون تحلیل می کردن تو آزمون هاشون نکات زیادی وجود داشتن یک سری نکات جدیدی بودند که در اختیار ما قرار داده می شد یک سری نکات هم بودن که قبلاً باهاشون آشنا شده بودیم و برامون دوره می شد.
-98- اولش عربی برام خیلی سخت بود، با امتحاناتی که گرفته می شد درصد عربی من کم کم رشد کرد و بالا اومد و در آزمون جامع توانستم به مرز صد درصد برسم. استاد خیلی خیلی در یادگیری عربی من تاثیر داشتند خیلی تست کار می کردند، همه ی نکات را ریز به ریز می گفتند یه سری مثال هایی می زدن که باعث می شد درس بهتر جا بیفته و همه نکات روشون تاکید می شد.
– 59- اول؛ هر مبحثی که می خواستم یاد بگیرم با جزوه استاد شروع می کردم، بعد چندبار که جزوه رو می خوندم و همه نکاتی که در اون مبحث بود را خوب بلد می شدم سراغ تست زنی می رفتم خوبی این کار این بود که خیلی از نکته هایی که در کتاب های تست گفته می شه برای طیف محدودی از تست ها جواب می ده ولی استاد اگر یک نکته ای برای یک سوال جواب نمی داد یه نکته جامعی به ما یاد می دادن که همه ی سوالا رو بتونیم باهاش حل کنیم یعنی همه سوالا را با همون نکته جامع حل می کردیم. بهترین منبع عربی سوالات خودشون بود که خیلی مشابه سوالات کنکورم بود. از یازدهم 25 سوال عربی را در زمان استاندارد کنکور حل می کردیم و در نتیجه وقتش دستمون اومده بود و در کنکور هیچ کمبود وقت نداشتیم.

جزوه خوب هنگام مطالعه، نعمته

جزوه خوب دوست عالی من
بهترین جزوه دروس عمومی برای قبولی در کنکور سراسری

 

هر مبحثُ با پنج دقیقه خوندن جزوه استاد به راحتی یاد می گرفتم. اگر جزوه استاد مطالعه بشه تست هاش حل بشه بچه ها با مشکلی مواجه نمی شن. ویژگی خاصی که کلاس های استاد داشت این بود که با کمترین زمان آدم می توانست بهترین نتیجه رو بگیره اگر چه سرکلاس شاگرد باید شش دانگ حواسش را جمع کنه که توی منزل درس خوندنش بهینه تر باشه و وقت کمتری بگیره ولی با تدریس استاد اصلا نیازی به خواندن در منزل به وجود نمیومد

 از تابستان یازدهم با استاد کلاس داشتم نکته خوبی که وجود داشت این بود که در کلاس جزیی ترین نکات هم گفته می شد ویژگی خاص دیگر برنامه دقیق مطالعاتی مون بود و جمع بندی کامل همه درس های عربی از پایه تا آخر

محصولاتی که من از استاد آزاده می شناسم و برام مفید بودن

علاوه بر برنامه دقیق و کامل یک سری آزمون های خیلی استاندارد و فوق العاده سخت تمام انواع تیپ های تستی رو در این آزمون ها می دیدیم در کنکور تستی نبود که ندیده باشیم، سخت ترین تست ها را ما دیده بودیم. استاد خیلی شیرین درس می دادند یعنی با یک سری ترفند های خاص خودشون این کار را می کردند اگر موضوع سختی بود شعر می ساختند یا یک سری رمز ها به ما یاد می دادند که ما راحت تر حفظ کنیم جزوشون خیلی خلاصه و مفید بود یعنی براحتی می توانستیم در یک مبحثی که مشکل داشتیم خیلی سریع از روی اون جزوه یاد بگیریم و سریع جمعش کنیم و نیازی نبود که درسنامه خیلی زیاد و طولانیُ بخونیم و کلی وقت بذاریم برای عربی

نتیجه گیری من از کنکور

من از عربی متنفر بودم تا نهم؛ سال دهم ام که می خواستم برای کنکور شروع کنم اصلا راه ام مشخص نبود یازدهم که سرکلاس استاد رفتم خیلی کمک گرفتم ازشون، حداقل مسیر را می دانستم خیلی جزوه مون عالی بود و همه چیز خوب پیش می رفت، باعث شد ما جلو بیفتیم دوتا برنامه داشتیم مهر تا اسفند و بعد عید سوالات ترجمه جزوه دقیقاً در کنکور آمد.

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
چطور ساعت مطالعه خود را افزایش دهید؟؟!
نوشتهٔ بعدی
بهترین راهکارهای مدیریت زمان چیست؟

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده