طلاییترین روش تحلیل ازمون + توضیح کامل!!!!

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
زنگِ مشاوره, کنکور1400
بهترین روش تحلیل آزمون

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»


خیلی از کنکوری ها و دانش آموزها در تحلیل آزمون موفق نیستند و روش خوبی ندارند. باید بدونید که تحلیل آزمون این نیست که فقط درصداتون رو حساب کنید.تحلیل ازمون باید درست و در جهت رفع اشکالات شما و بهبودی در وضعیت درسی شما باشه وگرنه درصد‌های ازمون رو که خود موسسه‌های اموزشی چندساعت بعد از ازمون می‌زنند!!

چرا باید ازمون روتحلیل کنیم؟
بهترین روش تحلیل آزمون
کاربردی ترین روش تحلیل آزمون های آزماشی

تحلیل ازمون بخش خیلی مهمی از فرایند ازمون دهی هست و بدون تحلیل ازمون دادن هیچ ارزشی نداره.چرا؟

چون شما ازمون میدین که علاوه بر اینکه خودتون رو محک بزنید اشکالات خودتون رو بشناسید و اونها رو رفع کنید حالا اگه ازمون رو تحلیل نکنین ازکجا اشکالاتتون رو میفهمین؟

پس تحلیل ازمون حتی بیشتر از خود ازمون مهم هست و باید با دقت و روش درست انجام بشه.

روش درست تحلیل ازمون چیه؟
بهترین روش تحلیل ازمون
کاربردی ترین روش تحلیل آزمون های آزماشی

برای یک تحلیل موفق و کاربردی نکات زیر را اجرا کنید.

  1.  بعد از ازمون و بعد از ظهر همان روز رو کاملا به تحلیل ازمون اختصاص بدین. اول پاسخ های کلیدی را نگاه کنید و ببینید کدام سوال ها رو اشتباه زدین و فکر کنید چرا این سوال رو اشتباه زدین. دلیلش اینکه کامل نخوندین یا فراموش کردین یا استرس داشتین؟ درس به درس پاسخ ها رو چک کنید و برای خودتون تحلیل کنید.
  2. بعد به سراغ سوال هایی که سر آزمون اونها رو در دفترچه سوالات علامت دار کردید، برید و تعیین کنید کدوم مطلب بوده که سوالاتش براتون شک دار بوده و کدام سوال ها بوده که براتون جدید بوده و نتوانستید پاسخ بدید و کدام سوال‌ها بوده که با اینکه خونده بودین اما بلد نبودین و مباحث هر کدام را به طور دقیق مشخص کنید.
  3. حالا شما بعد از تحلیل آزمون با چند تا گزینه روبرو هستید:
  • یکی مباحثی هست که سوالات شک دار در اون قسمت بوده اند و برای این قسمت ها باید مطالب را دوباره مرور کنید و تست بزنید و نسبتا وقت کمتری نیاز داره.
  • مطلب دوم قسمت‌هایی هست که نخونده بودین و براتون جدید بوده و باید بگردین و پیداشون کنید و بخونید و تست بزنید و در برنامه مرور هم این قسمت ها رو بگنجونید.
  • مبخث سوم قسمت هایی هست که خونده بودین اما بلد نبودین و پاسخ رو نمی دانستین. پیشنهاد ما برای این قسمت این است که مطلب رو دوباره و با دقت و جزئیات بخوانید و تست زنی هم انجام دهید و در برنامه مرورتون هم گنجانده بشه.

با تفکیک سوال‌های آزمون و تحلیل درست آزمون در واقع عملکرد خود را در بازه زمانی خاص بررسی می‌کنید و باعث میشه که نقاط ضعف خودتون را به طور دقیق بدانید و درصدد رفع آن عمل کنید.

در واقع مهمترین اهمیت آزمون دادن همین هست که شما بدونید روش خوندنتون موثر و کارآمد هست یا نه. با مشخص کردن مباحث و تفکیک آنها شما برای مرور هم تکلیف خودتون را می‌دانید و به راحتی می‌توانید تصمیم بگیرید کدام مبحث نیاز به مرور و تست بیشتر دارد و در کدام مبحث موفق تر بوده اید و نیاز کمتری به مرور و تست دارد.

حتما این مقاله رو با دقت بخونید و از نکات نوت برداری کنید و نکاتش رو به طور دقیق اجرا کنید تا نتایج خوبی را کسب کنید و با موفقیت سال کنکورتون را پشت سر بگذارید.

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
فراموشی طبیعی است، ناامید نشوید!!!
نوشتهٔ بعدی
آشنایی کامل با رشته داروسازی + بازار کار

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده