وقتی شکست خوردی خوشحال باش!!!

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
زنگِ مشاوره
5 دیدگاه
موفق ترين راه هاي غلبه بر شكست

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

شاید وقتی این جمله رو بخونین بگین “این دیگه چه جمله  مسخره ای هست؟! مگه میشه آدم وقتی شکست می خوره خوشحال باشه؟! این دیگه چه نوع مشاوره دادنی هست؟! ” جواب سوال شما بله هست!!

شکست پایان راه نیست!!
تدریس موثر ترین راه های غلبه بر شکست در کنکوری ها

ادما دو دسته اند: آدمای موفق! و آدمایی که موفقیت رو از دست میدن! می دونین منظورمون از اینکه گفتیم ادمای که موفقیت را از دست می دن چیه؟ چرا نگفتیم ادمای غیر موفق؟؟ برای پاسخ به این سوالا ادامه مقاله رو بخونین….

فرق ادمایی که موفق می شن و ادمایی که نمیشن توی شکست خوردن نیست!! تمام ادما شکست می خورن! ولی فرق اونای که موفق میشن و اونایی که نمیشن اینه که اونایی که موفق میشن با هر بار شکست یه تجربه تازه کسب می کنن و بار بعدی با قدرت و دانش بیشتری بلند میشن و به راهشون ادامه میدن!

بله درسته! راز موفقیت اینکه از شکست نترسی! باید بدونی همه ادما شکست می خورن، همه ادما یه جاهایی کم میارن، همه ادما یه جاهایی از مسیر گم میشن اما اونایی موفق میشن که با هر بار شکست قوی تر بلند میشن.

خیلی از دانش آموزا و داوطلب های کنکوری این موقع از سال که میشه به مشاورا میگن” ما کم آوردیم، هر چی میخونیم ترازمون بالاتر نمیره، فلان درس رو با اینکه خیلی خوندم بازم درصد پایین زدم، اصلا از اولشم من گفتم فلان درس رو بلد نیستم پس کنارش میذارم!!”

بهترین تعریف موفقیت
زیبا ترین تعریف موفقیت

اگه شما هم شرایط مشابهی دارین ازتون می خوام به سوال من جواب بدین:

چرا به جای کنار گذاشتن و ناامیدی، به فکرتون نرسید که شاید مسیر اشتباه رفتین و باید مسیر رو عوض کنید؟؟ چرا به جای عوض کردن مسیر دارین هدفتون رو کاهش می دین یا عوض می کنین؟

به این سوال خوب و دقیق فکر کنین!!

این سوال برای شما می تونه سرنوشت ساز باشه!! شمایی که درس عربی را 20 درصد زدی چرا به این فکر نمی کنی که روش خوندنت اشتباهه؟ چرا می خوای درسی رو که تاثیر زیادی توی رتبه کنکور و از همه مهمتر آینده ات داره به سادگی کنار بذاری؟؟

اگه تا الان طرز فکرت این بوده اشکالی نداره! هنوز هم وقت جبران هست. هنوزم میتونی جبران کنی و به جمع ادمای موفق بپیوندی!!

راز موفقیت در افراد موفق
راز های موفقیت در افراد موفق

جالبه بدونین موفقیت یعنی شکست های پی در پی تا رسیدن به یک روش درست!! از شکست نترسین! از درصد کم نترسین! به جای فکر کردن به شکست و ناامیدی و کنار گذاشتن درس و افسردگی و …. فکر کنین که کجای کارتون اشتباه بوده! چی کم بوده! چیو باید عوض کنین! اشکالاتتون رو رفع کنین و با یه نیروی دو برابر ادامه بدین.

اگر در درسی موفق نبودین علتش رو پیدا کنین و اصلاحش کنین. سرسری از روی اشتباهاتتون نگذرین و به دقت عملکرد خودتون رو ارزیابی کنین.

شکست به این معنی نیست که ناامید بشین و دفتر کتاب رو جمع کنین و بشینین یه گوشه و بغض کنین!!! شکست از ادمای موفق یه ادم موفق تر می سازه. از شکست ها تون نترسین و نزارین ناامیدتون کنن! اونا رو پلی کنین برای رسیدن به هدف هاتون!!

ادمای موفق وقتی شکست می خورن ناراحت میشن ولی ناامید نه!!!!!!!!!!!! اینو ملکه ذهنتون کنین که شکست به معنی پایان بازی نیست.

چگونه پس از شکست موفق شویم؟
اموزش بهترین روش موفقیت و عبرت از شکست

چرا وقتی می تونیم راه های جدید رو امتحان کنیم یا راه خودمون رو اصلاح کنیم ناامید بشیم؟؟ فرض کنیم ناامید شدیم و همه چیز هم کنار گذاشتیم و گریه و زاری هم کردیم. آخرش چی؟

تمام آدما توی زندگیشون با شکست های زیادی مواجه میشن ولی ادمای کمی هستن که از شکستاشون برای پیروزی استفاده می کنن. برای همینه که ما انیشتین رو میشناسیم ولی مثلا همسایه انیشتن رو نه!!

بچه های کنکوری امسال براتون سال سرنوشت سازی هست که باقی عمرتون رو تحت تاثیر قرار می ده. شما با رتبه کنکور و رشته و دانشگاهی که قبول میشی تا اخر عمرت سروکار داری! شغل و مرتبه اجتماعی و خیلی چیزای دیگه به همین رتبه کنکورت بستگی داره! پس خوب تلاش کن و ناامیدی رو کنار بذار!!

ما ازتون نمی خوایم که از شکست هاتون ناراحت نباشین چون غیر ممکنه! ما ازتون می خوایم وقتی شکست خوردین از شکستتون پلی میانبر برای پیروزی بسازین!!

موفق باشین!

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
غذاهای موثر بر حافظه و هوشیاری کدامند!!
نوشتهٔ بعدی
دقیقا تست زنی روش داره

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده