آموزش «مستثنی و مستثنی منه» در عربی پایه دوزادهم کنکور

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
آموزش, تست زنی, تست زنی, روش مطالعه
مستثنی و مستثنی منه چیست

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

یکی از بخش های داغ که در عربی نظام جدید کنکور سراسری، برای داوطلبان پایه دوازدهم مشکل ساز شده، مبحث مستثنی و مستثنی منه است. وقتی به این بخش نگاه میکنیم چندین سوال ذهن داوطلب را اشعال می کند.
  • چگونه در یک جمله متوجه بشویم آیا مستثنی منه داریم یا خیر؟
  • کدام یک مستثنی منه است؟
  • مستثنی از چه چیزی جدا می شود؟
  • نحوه حل تست ها
  • و…
ذهن دانش‌آموزان زیادی را به خود مشغول کرده است. مصطفب آزاده در این مقاله  قصد دارد به تمامی سوالات پاسخ داده و در ادامه با حل تست های کنکور های سال های قبل، به شما نشان خواهند داد که حل سوالات مربوط به مستثنی و مستثنی منه کار سختی نیست و لازم نیست بعنوان یک مسئله پیچیده به آن نگاه کنیم. 

 

آموزش «مستثنی و مستثنی منه» در عربی دوازدهم – قسمت 1

آموزش «مستثی» قسمت 1 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد. 

 

آموزش «مستثنی و مستثنی منه» در عربی دوازدهم – قسمت 2

آموزش «مستثی» قسمت 2 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد.

 

 

آموزش «مستثنی و مستثنی منه» در عربی دوازدهم – قسمت 3

 

آموزش «مستثی» قسمت 3 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد.

در ادامه به حل تست های کنکور های سال های گذشته میکنیم. در  5 بخش ویدیو رایگان.

حل تست «مستثنی و مستثنی منه» در عربی کنکور – بخش 1

حل تست های «مستثی» بخش 1 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد.

حل تست «مستثنی و مستثنی منه» در عربی کنکور – بخش 2

 

حل تست های «مستثی» بخش 2 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد. 

 

حل تست «مستثنی و مستثنی منه» در عربی کنکور – بخش 3

حل تست های «مستثی» بخش 3 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد.

 

حل تست «مستثنی و مستثنی منه» در عربی کنکور – بخش 4

حل تست های «مستثی» بخش 4 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد.

 

حل تست «مستثنی و مستثنی منه» در عربی کنکور – بخش 5

حل تست های «مستثی» بخش 5 – در این آموزش استاد «مصطفی آزاده» به بررسی دقیق درس «سوم عربی پایه دوازدهم» مبحث مستثنی و مستثنی منه رشــــــته های ریاضی، تجــربی، انسانی، زبان خارجه و هنر می پردازد که معادل 1/4 عربی دوازدهم و 25% کـــل عربی کنکور می باشد.

 

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
20 جمله انگیزشی جدید کنکوری
نوشتهٔ بعدی
8 روش جذاب تدریس درس عربی

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده