وقتی خسته شدی به رویاهات فکر کن!!

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه
انگیزشی
رویاپردازی برای موفقیت در کنکور

لطفاً

«بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ»

 

در سال کنکور همه دانش آموزان ممکن است خسته شوند و این کاملا طبیعی است. شما یک سال را درگیر درس خواندن هستید و این طبیعی است که گاهی خسته و دلزده شوید، پس خودتان را سرزنش نکنید چون سرزنش خود نه تنها باعث پیشرفت نمی شود بلکه باعث خستگی و دلزدگی بیشتر از درس می شود و به جای آن سعی کنید به دنبال راهکار مناسب باشید تا بتوانید با انرژی مضاعف و انگیزه ای دو چندان به درس خواندن ادامه دهید و به موفقیتی بزرگ برسید.

یکی از پیشنهاد های ما به چنین دانش آموزانی یادآوری رویاهایی است که با درس خواندن به آن ها دست خواهید یافت. رویاپردازی اغلب خیلی تاثیرگذار است و باعث ایجاد انگیزه ای قوی در دانش آموزان می شود.

قطعا شما در پایه دهم که انتخاب رشته داشته اید، رشته دانشگاهی خود را هم انتخاب کرده اید و در سال کنکور می دانید برای چه رشته ای درس می خوانید و هدفتان کدام رشته و دانشگاه می باشد و با این اهداف است که تلاش می کنید و درس می خوانید و رشته و دانشگاه انتخابی شما در واقع موتور محرک شما برای پیشرفت و درس خواندن می باشد. پس چه چیزی بهتر از موتور حرکت شما برای حرکتی دوباره؟؟؟

رویاپردازی و موفقیت هم گامند!!!
رویاپردازی و موفقیت هم گامند!!!

 وقتی ناامید شدید و حس کردید از درس خواندن خسته شده اید، چشمهای خود را ببندید و خودتان را جلوی درب دانشکده ی دانشگاهی تصور کنید که جز اهدافتان بوده در حالی که جزوه رشته مورد نظرتان را در دست دارید. با جزئیات کامل رویاپردازی کنید چون قرار است این رویا به زودی به حقیقتی شیرین تبدیل شود.

با خود تصور کنید که چه لباسی خواهید پوشید. کدام کوله و کیف را به دوش دارید، کدام کفش را پوشیده اید، پیرهن یا مانتو شما چه رنگی است، روزی آفتابی است یا ابری، حسی که آن لحظه دارید را تصور کنید و از خوشحالی که به قلبتان سرازیر می شود لذت ببرید.

از این نترسید که ممکن است به آن رشته نرسید، افکار منفی را از خود دور کنید و به آنها اجازه جولان دادن در ذهنتان را ندهید. به اهداف و شیرینی رسیدن به آن فکر کنید. مطمئن باشید با این روش انگیزه ای بسیار خوب در شما ایجاد می شود.

پیشنهاد ما این است که هر روز قبل از بلند شدن از تخت خواب و شب ها موقع خواب رویاپردازی کنید و خودتان را در هرجایی که دوس دارید باشید و باعث ایجاد انگیزه در شما می شود تصور کنید. این کار باعث ایجاد انگیزه مداوم در شما می شود و زندگیتان را دگرگون خواهد کرد.

رویا پردازی باعث ایجاد انگیزه می شود
رویا پردازی باعث ایجاد انگیزه می شود

البته منظور ما این نیست که فقط رویاپردازی کنید و با صرفا رویاپردازی به اهدافتان می رسید! در واقع منظور ما این است که با رویاپردازی باعث ایجاد شور و اشتیاق و انگیزه در خودتان شوید و به عملکرد بهتر کمک کنید و تلاشتان بیشتر و بهتر شود نه اینکه صرفا گوشه ای بنشینید و فقط رویاپردازی کنید!!!

نویسنده

نوشتهٔ پیشین
معرفی جامع رشته زبان و ادبیات انگلیسی + بازار کار
نوشتهٔ بعدی
تفاوت استرس و اضطراب و راه‌های درمان آن ها را بشناسید!!

مطالبی که ممکن است به آن علاقه داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
× واتس آپ آزاده